Tepelná čerpadla Zubadan

Výrobce Mitsubishi Electric přichází s novou řadou tepelných čerpadel vzduch/voda s názvem Zubadan Inverter - New Generation.

Tato nová generace s označením PUHZ-SWM úspěšně navazuje na jedno z nejprodávanějších tepelných čerpadel vzduch/voda na našem trhu. Výjimečností této nové řady tepelných čerpadel je možnost tvz. monovalentního provozu až do venkovní teploty -15°C. Rozsah topných výkonů je 8- 23 kW (dle DIN EN 14511). Nová generace tepelných čerpadel Zubadan je tak ideálním řešením nejen pro novostavby, ale také pro rekonstrukce starších zástaveb větších objektů.

S použitím speciálního zásobníku chladiva, tepelného výměníku (HIC) a tří individuálně elektronicky řízených expanzních ventilů, pracují jednotky za každého provozního stavu vždy za optimálních podmínek. Optimalizací nového výparníku má za následek vyšší energetickou účinnost právě v zimním období, kdy se venkovní teploty pohybují nejčastěji v rozmezí mezi +7 až -2 °C. Optimalizací přímého vstřikování chladiva a konstrukčně vylepšeného kompresoru s novým typem oleje pro dosažení co nejnižších ztrát, zajišťuje mnohem vyšší účinnost a plný komfort zvláště při velmi nízkých teplotách venkovního vzduchu. Nová tepelná čerpadla Zubadan Inverter - New Generation jsou tak nejen schopna zachovávat 100% svého topného výkonu i při teplotách do -15°C, ale dosahují i ​​mnohem vyšší energetické účinnosti. Maximální výstupní teplota topné vody z tepelného čerpadla je 60°C, bez nutnosti použití jakéhokoli elektrického dohřevu. Při extrémně nízkých teplotách venkovního vzduchu, až -28°C, jsou jednotky stále schopny dosahovat až 75% svého nominálního topného výkonu.

STRUČNÝ TECHNICKÝ POPIS TEPELNÝCH ČERPADEL ZUBADAN: 

- Rozsah topných výkonů od 8 kW do 23 kW

- Topný faktor (COP) až 4,8 při A7 / W35 podle DIN EN 14 511 ¨

- Podle ErP dosahují energetické třídy A+/A++ 

- Garantovaný operační rozsah od -28°C do +35°C 

- Při -28°C dosahují stále 75% jmenovitého topného výkonu 

- Maximální hladina akustického tlaku 51 až 59 dB (A) 

- Výstupní teplota vody až 60°C