Ecodan - vnitřní jednotky

Splitová vnitřní jednotka Ecodan - Next Generation je řídicím srdcem systému vytápění. U jednotlivých sestav tepelných čerpadel lze použít různé typy hydromodulů.

Mitsubishi Electric nabízí dvě varianty vnitřních jednotek:

    • Ecodan bez zásobníku teplé vody (hydrobox)
    • Ecodan s nerezovým zásobníkem teplé vody 200l a 300l

- nové oběhové čerpadlo

- efektivnější ohřev TUV

- optimalizovaná konstrukce hydromodulu

- adaptivní ekviterma

- možnost připojení na fotovoltaické panely

- možnost varianty topení nebo chlazení/topení

- variabilita záložního zdroje 

ECODAN - hydromodul bez integrovaného zásobníku teplé vody


Aktuální modelové řady:

  • EHSD - hydromodul bez zásobníku TUV (pro vytápění)
  • ERSD - hydromodul bez zásobníku TUV (pro vytápění i chlazení)
  • EHSE - hydromodul bez zásobníku TUV (pro vytápění - kaskádové řešení)
  • ERSE - hydromodul bez zásobníku TUV (pro vytápění i chlazení - kaskádové řešení)

Výhoda tohoto řešení spočívá v možnosti individuálního zvolení zásobníku TUV podle potřeb zákazníka. Integrované je řízení a regulace, hydraulické komponenty a elektrická spirála o výkonu 2kW/230V - 9kW/400V. Ecodan nabízí možnost připojení pomocí externího 3-cestného ventilu.

Nová verze ekvitermní regulace tepelného čerpadla FTC6. je kromě jiného připravena na použití jednotek v kaskádách. Integrovaný měřič množství tepla umožňuje snadné monitorování energetické stránky provozu.

ECODAN - hydromodul s integrovaným zásobníkem TUV

Nejnovější generace Ecodanu nabízí integrované 200l a 300l nerezové zásobníky TUV a to pro režim vytápění tak i pro kombinovaný provozní režim vytápění a chlazení.

Aktuální modelové řady:

  • EHST20 - hydromodul s 200l nerezovým zásobníkem TUV
  • EHST30 - hydromodul s 300l nerezovým zásobníkem TUV

Výhodou tohoto řešení je maximálně jednoduchá montáž. Do modulu už se jen dopojují rozvody vody a vytápění. Integrované je řízení i regulace, hydraulické komponenty a elektrická spirála o výkonech 2kW a 9kW.

Díky nové koncepci Ecodanu pro ohřev teplé vody, kdy je deskový tepelný výměník umístěn přímo v těle modulu, dochází ke zvýžení účinnosti ohřevu TUV až o 17,5% (ze 40°C na 55°C).

MONITOROVÁNÍ SPOTŘEBY ENERGIE 

V hydromodulech Ecodan je zabudován ultrazvukový průtokoměr, který dokáže měřit vyrobenou energii do topného systému. K jednotkám lze připojit i výstup z elektroměru a tím pádem víte přesnou spotřebu elektrické energie. Potom si umíte přes ovladač prohlédnout kolik jste spotřebovali na vytápění, kolik na ohřev teplé vody resp. na chlazení.  

OVLÁDÁNÍ TEPELNÉHO ČERPADLA PŘES INTERNET 

K systému Ecodan lze doplnit wifi adaptér a poté můžete mít dohled nad vaším vytápěním prakticky z jakéhokoli místa. Přímo ze svého smartphonu nebo tabletu si můžete monitorovat a ovládat funkce tepelného čerpadla. Je to ideální řešení pro optimalizaci provozu tepelného čerpadla, i když jste mimo domov.